דוקאטי מציגה: דיאבל חדש ל- 2019 בחשיפה מוגבלת

בשבוע האחרון נערך במיזאנו אירוע ה-WDW השנתי. במהלך האירוע נחשף דיאבל חדש. החשיפה התבצעה בחדר סגור, כשאסור היה להכניס מכשירים סלולריים או מצלמות, והצוות במקום הקפיד על כך הקפדה יתרה.

הדיאבל החדש – אחרי 8 שנים בהם הוא לא השתנה כלל – מגיע עם מנוע משודרג שנלקח מהמולטיסטרדה 1260 – חזק יותר ובעל מומנט גבוה יותר מהדגם היוצא. הוא נראה שונה מבחינה חיצונית וגם מבחינת המכלולים, שחלק ניכר מהם חדשים לחלוטין. מעבר למנוע ה-1,260 סמ”ק בעל תזמון השסתומים המשתנה, הוא מגיע עם קוויקשיפטר לשני הכיוונים, זרוע אחורית מאלומיניום הדומה מאוד לזו של הפניגאלה, והינע שרשרת כמו בדיאבל ולא רצועה כמו באיקס-דיאבל. בנוסף, וחשוב מאוד לחובבי המותג, האופנוע מקבל את הרגליות במיקום הרגיל של הדיאבל ולא משוכות לפנים כמו באיקס-דיאבל, ולכן גם תנוחת הרכיבה היא ‘קרבית’ ואופיינית לדיאבל הרגיל.

מבחינת מראה כללי, הדיאבל החדש חולק מרכיבים ויזואליים רבים עם האיקס-דיאבל, ולכן מרחוק הם עשויים להיות דומים מאוד. אותו הפרונט, אותו זנב מקוצר ואותה יחידת תאורה. השלדה מגיעה בשחור או באדום.  כאמור, אסור היה לצלם בעת הכניסה לחדר, וצוות דוקאטי אכף את זה בקפדנות.

הדיאבל החדש יוצג רשמית בתערוכת מילאנו בתחילת נובמבר.