קורס טרייל ברייקינג (מאי 2019)

אחרי הצלחת הקורס הקודם, ולאור בקשת חברי המועדון, החלטנו לפתוח קורס נוסף עם פרו-ריידינג, והפעם זהו קורס טרייל ברייקינג.

טרייל ברייקינג? מה זה? המונח טרייל ברייקינג מתייחס לביצוע פקודת היגוי (כניסה לפניה) תוך כדי השימוש בבלמים.

למה זה טוב? נסביר: כאשר נכנסים לפניה ויש צורך לעבור מרכיבה מקו ישר לרכיבה בהטיה אנו מבצעים פקודת היגוי שתפקידה לשנות את ההטיה של האופנוע לכיוון הפניה ובכך למעשה מתחילה הרכיבה על קו שהוא חלק ממעגל (פניה). ניתן לבצע את ההיגוי בכניסה לפניה בצורות רבות וברמות שונות של עוצמות, כאשר הבסיס לשיפור יכולות ההיגוי מותנה בהעברת משקל חריפה לכיוון החלק הקדמי של האופנוע ברגע הפעלת ההיגוי.

שימוש בטכניקת הטרייל ברייקינג מאפשר לתעדף את הצמיג הקדמי באופן משמעותי שאינו ניתן להשגה ללא השימוש בטכניקה – ומכאן היכולת לבצע היגוי מהיר, חד ומדויק יותר כלומר להיכנס לפניה נתונה במהירות גבוהה יותר. בסופו של דבר שימוש נכון בטכניקת הטרייל ברייקינג מאפשר רכיבה ספורטיבית מהירה ומדויקת יותר, ויותר ביטחון בכניסה לפניות. רוכבים המיומנים בטכניקת הטרייל ברייקינג מסוגלים לתרגם את יתרונותיה גם לשימוש יום יומי, בעוצמות נמוכות ותר וכמובן תוך שמירת מרווח ביטחון מספק, אך מדובר בהחלט בטכניקה שימושית לרכיבת היום יום כמעט בכל פניה אליה אנחנו משכיבים את האופנוע.

בקורס נלמד ונתרגל את סדר הפעולות הנדרש על מנת לבצע את הטכניקה, תוך כדי הקפדה על תזמון הפעולות ושיפור הביצוע בהיבטי דיוק וחלקות התפעול – שהנם קריטיים לטובת ביצוע נכון. נשפר את תנוחת הרכיבה הנכונה ואת אופן החיבור לאופנוע על מנת להיות מסוגלים לעבוד עם האופנוע ולנצל את הכוחות הפיזיקליים לטובתנו – במקום להילחם בהם. נשפר את המבט והתכנון לטובת איסוף הנתונים הרלוונטיים בכניסה לפניה, ואת היכולת “לקרוא” ולהכנס אליה מהר יותר. לבסוף, נתרגל ונשפר את היכולות על מסלול המסכם את הקורס.

מתי?

הקורס יתקיים ביום שישי, ה- 31 למאי 2019, החל מהשעה 07:45 ועד 12:00.

במקום יהיו מים וכיבוד קל.

איפה?

הקורס יתקיים במגרש החניה של איצטדיון המושבה. פרטים מלאים למי שיירשם.

עלות הקורס

לחברי מועדון שחברותם לשנת 2019 בתוקף – 490 ₪

קישור להרשמה מקוונת

השתמשו בלינק הבא כדי להירשם לקורס:

https://secure.cardcom.solutions/e/VRI